Endüstri analist araştırma ve teşhisleri

Analistlerin araştırmasına göre ESET'in nasıl performans gösterdiğini karşılaştırın

ESET, 2019 Gartner Magic Quadrant'da ikinci kez ‘Challenger’ olarak nitelendirilen tek firma oldu

ESET, 2019 Gartner Magic Quadrant'da iki yıl arka arkaya ‘Challenger’ olarak nitelendirildi*. Yüksek algılama oranı, minimum kaynak tüketimi ve sunduğu müşteri hizmetleri kalitesiyle öne çıkan ESET, iki yıl üst üste gelen söz konusu başarının ESET’in kuruluşlara maksimum düzeyde koruma sağlama konusundaki istikrarlı yetkinliğini yansıttığını duyurdu.


*Kaynak: Gartner, “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms,” Peter Firstbrook, Dionisio Zumerle, Prateek Bhajanka, Lawrence Pingree, Paul Webber, 20 Ağustos 2019.

GARTNER, Gartner, Inc.'in ve/veya ABD ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markası ve hizmet markasıdır ve burada kendilerinin izniyle kullanılır. Tüm hakları saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek derecelendirmeye veya başka bir atamaya sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner'ın araştırma organizasyonunun görüşlerinden oluşur ve gerçek ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk da dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili olarak ifade edilen veya ima edilen tüm garantileri reddeder.


ESET, Radicati'nin Market Quadrant 2020 APT Koruması Raporu'nda 'Top Player' seçildi

Raporda, sıfır gün tehditlerinin ve kalıcı kötü niyetli saldırıların tespiti, önlenmesi ve olası çözümü için bir dizi entegre çözüm araştırıldı.

ESET’in çözümleri, güçlü EDR yetenekleri ve gerçek zamanlı veri raporlama, yönetim konsolu ve şirket içi çözümler ve çok dilli destek sistemleri nedeniyle övüldü.


Siber güvenlik kuruluşu ESET, “2019 Gartner Peer Insights'ta Endpoint Protection Platforms için "Customers' Choice” firmalarından biri olarak seçildi.

ESET Endpoint Security, müşteriler tarafından gözden geçirildiği üzere 2019'un tanınmış uç nokta koruma platformları arasında yer almaktadır. Çözüm, uygulama kolaylığı, güvenilirlik, satıcı yanıtının zamanında olması ve teknik desteğin kalitesi ile tanındı.

Voice of the Customer” raporunun tamamı, bir uç nokta koruma platformu satın alma döngüsünde bulunanlar için satıcı incelemeleri ve derecelendirmelerinin, benzer ürün bilgilerinin ve alınan derslerin bir sentezini sunar.


*Kaynak: Gartner, Gartner Peer Insights ‘Voice of the Customer’: Endpoint Protection Platforms

Gartner Peer, kurumsal yazılım ve hizmetler karar vericiler için tasarlanmış ücretsiz bir hakem değerlendirme ve derecelendirme platformudur. İncelemeler, bilgilerin orijinal olduğundan emin olmak için katı bir doğrulama ve denetleme sürecinden geçer.
Gartner Peer Insights incelemeleri, bireysel son kullanıcıların kendi deneyimlerine dayanarak öznel görüşlerini oluşturur ve Gartner veya iştiraklerinin görüşlerini temsil etmez.


Forrester, ESET'i uç nokta güvenliğinde bir lider olarak adlandırıyor

ESET, Forrester Wave™'de bir "Lider" olarak tanımlandı: Endpoint Security Suites Q2 2018 report. Prestijli raporda, en önemli güvenlik satıcılarından 15'inin uç nokta tehditlerini önleme, algılama ve düzeltme yetenekleri değerlendirildi.

Rapora göre: "Genel olarak ESET, yönetim için düşük uzmanlık gerektiren tam bir paket arayan işletmeler için en iyisidir."


ESET, Radicati 'Endpoint Security' Market Quadrant'ta arka arkaya ikinci kez Top Player olarak nitelendirildi.

Küresel siber güvenlik lideri ESET, Radicati 'Endpoint Security' Market Quadrants'ta üst üste iki yıl ‘Top Player' olarak nitelendirildi. Endpoint Security Market Quadrants SM. Rapor, piyasadaki önde gelen 16 uç nokta güvenlik satıcısını inceledi ve iki ana kriteri değerlendirdi: işlevsellik ve stratejik vizyon. ESET, sağ üst kadrana yerleştirildi ve her iki önemli açıdan da 2018 puanını geliştirdi. ESET, özellikle yüksek performans, yüksek algılama oranları ve düşük sistem kaynağı kullanımı ve Endpoint Security çözümlerinin kolay dağıtımı ve kullanımı için övgüyle karşılandı.


ESET, güçlü yetenekleri ve ileri teknolojisiyle ilgili övgüler aldı. Kuppinger Cole Executive Report (Yönetim Raporu)

The Kuppinger Cole Executive Report (Yönetim Raporu) ESET teknolojisi ve uç nokta koruma ürün yelpazesinin kapsamlı bir analizini sağlar, ürünlerin ve hizmetlerin ana güçlü yanlarını ve rekabet avantajlarını vurgular ve diğer şeylerin yanı sıra "bugün piyasada bulunan en iyi performans gösteren, en düşük kaynak kullanımlı uç nokta güvenliği aracılarından biridir."


ESET, Canalys'in 2019 küresel siber güvenlik liderlik matrisinde (Cybersecurity Leadership Matrix 2019) 'Şampiyon' (Champion) statüsüne ulaştı.

ESET, Canalys'in 2019 küresel siber güvenlik liderlik matrisinde (Cybersecurity Leadership Matrix 2019) 'Şampiyon' (Champion) statüsüne ulaştı. Canalys, 15 siber güvenlik satıcısının, son 12 aydaki küresel kanal performanslarını değerlendirdi. Matrix, Canalys'in Vendor Benchmark aracından gelen ortak geri bildirimlerini, yatırımlarına, stratejisine, pazar performansına ve yürütülmesine dayalı olarak kanaldaki her bir satıcının momentumunun bağımsız bir analizi ile birleştirir. ESET, Şampiyon statüsüne layık görülen sadece beş satıcıdan biriydi.


ESET, 2018 Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms'da ‘Challenger’ olarak nitelendirilen tek firma oldu

Bilgi güvenliğinde küresel bir oyuncu olan ESET, Magic Quadrant'da ‘Challenger’ (meydan okuyucu) olarak nitelendirilen tek firma oldu. ESET, çalıştırma ve tam görüş yetenekler, temel alınarak değerlendirildi. ESET, bu başarının, işletmeler için maksimum koruma sağlamak için sürekli olarak geliştirilmiş yetkinliğini yansıttığına inanmaktadır.


*Kaynak: Gartner, “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms,” Ian McShane, Avivah Litan, Eric Ouellet, Prateek Bhajanka, 24 Ocak 2018.

GARTNER, Gartner, Inc.'in ve/veya ABD ve uluslararası iştiraklerinin tescilli ticari markası ve hizmet markasıdır ve burada kendilerinin izniyle kullanılır. Tüm hakları saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti onaylamaz ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek derecelendirmeye veya başka bir atamaya sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner'ın araştırma organizasyonunun görüşlerinden oluşur ve gerçek ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk da dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili olarak ifade edilen veya ima edilen tüm garantileri reddeder.

ESET, Endpoint güvenlik yazılımı pazar payları 2017 raporuna göre dünyadaki en büyük 6. uç nokta güvenlik sağlayıcısıdır. rapor. ESET’in Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki pazar payı yüzde 37,5 gibi bir oranla tüm rakiplerini geride bıraktı.

Kaynak: Central and Eastern Europe Endpoint Security Software Market Shares, 2018, Doc #CEMA43789418, May 2018

ESET Endpoint Security, 2017'de gerçekleştirilen Gartner Müşteri Seçimi Ödülleri’nde Uç Nokta Platformları dalında Bronz Ödülün sahibi oldu*

Ödüller, söz konusu kurumsal çözümü satın alma, uygulama veya kullanma deneyimine sahip BT uzmanları ve kurumsal müşterilerden meydana gelen BT uzmanları tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda verilmektedir. Ödüller hem son kullanıcı incelemelerinin sayısını hem de genel kullanıcı oylarınıdikkate almaktadır. Büyük ölçekli 116 kurumsal müşteri ESET Endpoint Security'ye tüm kriterlere göre 5 üzerinden 4.7 puanı vererek; entegrasyon, konumlandırma, kurulum kolaylığı, bakım, servis, geri bildirim süresi ve teknik destek kalitesini övmüştür.

*Gartner Peer Insights incelemeleri, bireysel son kullanıcıların kendi deneyimlerine dayalı öznel görüşlerini oluşturur ve Gartner'ın veya bağlı şirketlerinin görüşlerini temsil etmez.

Gartner Peer Insights Customer Choice Awards (Müşteri Seçimi Ödülleri), bireysel son kullanıcı müşterilerinin öznel görüşleri, kendi deneyimlerine, Gartner Peer Insights hakkında yayınlanan yorumların sayısına ve piyasadaki belirli bir satıcı için genel derecelendirmelere göre belirlenir. Burada belirtildiği üzere herhangi bir şekilde Gartner veya iştiraklerinin görüşlerini temsil etmek için tasarlanmamıştır.

Gartner Peer Insights Customer Choice Logosu, Gartner, Inc.'in ve/veya iştiraklerinin ticari markası ve hizmet markasıdır. Kendilerinin izni ile burada kullanılır. Tüm hakları saklıdır.

ESET, en son KuppingerCole Leadership Compass Report'a göre Leader (Lider) olarak adlandırıldı

ESET, KuppingerCole Leadership Compass Enterprise Endpoint Security'de Overall Leaders (Genel Liderler) arasında yerini aldı: Anti-Malware Çözümleri Raporu 2018.

ESET, ürün/hizmet özelliklerinin (Product Leadership) eksiksiz ve kalitesine, gelişen tehditlere ve kurumsal müşteri isteklerine (Innovation Leadership) yanıt olarak yol haritasını yenileme yeteneğine ve ESET'in ekosistemine ve müşterilerin coğrafi dağılımına (Market Leadership) dayanarak değerlendirildi. Bu üç kategorinin her birinde ESET'in sıralamada olması, ESET'in müşterilere yenilikçi Anti-malware yetenekleri sunma ve önemli bir müşteri tabanı oluşturma deneyimini gösterir.

The KuppingerCole Leadership Compass Enterprise Endpoint Security: 2018 Anti-Malware Çözümleri Raporu'nda şöyle belirtiliyor: "Hem kötü amaçlı yazılım önleme hem de yönetilebilirlik için iyi özellikler ve müşterilerin ve desteğin küresel erişimi göz önüne alındığında, ESET, kötü amaçlı yazılım önleme çözümleri için kurumsal RFP'lerde dikkate alınması gereken kısa listede olmalıdır.”

ESET'in tam değerlendirmesini okuyun

© 2018 Kuppinger Cole Ltd. Tüm hakları saklıdır.

ESET, Deloitte™'un Teknoloji Fast 50 CE 2015 araştırmasında (toplamda 13 kez) en büyük 5 şirketten birisi seçildi.

ESET, Deloitte tarafından "Orta Avrupa'da en hızlı büyüyen" teknoloji şirketlerinden biri olarak açıklandı. 2014 senesinde Deloitte™'un yıllık "Teknoloji Fast 50 CE" raporunda aynı ünvanı 12. kez almıştı. Geçmiş 5 yıl içinde elde ettiği %274'lük büyüme ile ESET tekrar elit "5 Büyük" grubunda yer aldı. Bu grup, sürekli hızlı büyüme oranları kaydeden fakat ana sıralamadaki üst sıralarda yer almak için çok büyük olan firmalardan oluşuyor. Kaynak: Deloitte 2014 Teknoloji Fast 50 Orta Avrupa