ESET Mac Rootkit Detector Beta

Gizlenmiş zararlı yazılımlar için Mac kontrolü.

ESET Mac Rootkit Detector nedir?

ESET Mac Rootkit Detector ufak bir uygulama dosyasıdır. İndirdikten sonra, MAC'i çalışmakta olan rootkit'lere karşı tarar. Tek bir dokunuşla Mac bilgisayarınızdaki rootkit'leri kontrol eder.

Rootkit ne yapar?

Bilgisayara sürekli yönetici girişi sağlayarak şahsi bilgilerinize ulaşır. Rootkitler genellikle diğer zararlı yazılımlarla birlikte kullanılarak güvenlik yazılımlarından saklanmayı amaçlar. Rootkit, bilgisayar içine yerleşen ve antivirus yazılımlarından saklabilen kötü amaçlı "hayalet" bir yazılımdır.

Neden ihtiyacım var?

Rootkit yaratmak için gerekli olan kod günümüzde çevrimiçi olmuş durumdadır. Bu yüzden MacOS rootkit'lerini illegal ortamda bulmak kolaylaştı.

ESET Mac Rootkit Detector, çekirdek hafızanın bütünlüğünü kontrol eder ve kullanıcıya potansiyel tehditler ile ilgili bilgi verir.

ESET Mac Rootkit Detector neden geliştirildi?

Son yıllarda rootkit'lerin macOS'i hedeflediğini gözlemledik. Amacımız kullanıcılarımızın güvenliği olduğundan ESET Mac Rootkit Detector'ı geliştirerek macOS/Crisis (macOS/Morecut) gibi Mac üzerinden bilgi çalmak için tasarlanmış yazılımlara karşı koruma sağlamak.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemleri:

  • Mac OS X 10.8.x (Mountain Lion) 
  • Mac OS X 10.7.x (Lion) 
  • Mac OS X 10.6.x (Snow Leopard)

İşlemci Mimarisi:

32bit x86 or 64bit x64, Intel®

ESET Mac Rootkit Detector İndir

Configure download

Filename: | File size: | Version: