ESET, sizi Petya'ya karşı korur

Efsanevi ESET NOD32 motoruna bağlı olarak fidye yazılımına ve diğer tüm zararlı yazılım tiplerine karşı koruma

En güncel fidye yazılımları

Petya fidye yazılımı nedir?

Petya kötü amaçlı yazılım, bir bilgisayarın başlangıç sisteminin önemli bir parçası olan MBR'a (ana önyükleme kaydı) saldırıyor. Saldırı başarılı olursa, bilgisayar kullanıcısı daha sonra dosyaların şifrelendiğini belirten bir mesaj alır ve bunları serbest bırakmak için bir fidye ödenmesini talep eder.

27 Haziran 2017'de, Petya olarak bilinen bir fidye saldırısı (ESET tarafından Win32 / Diskcoder.C Trojan olarak tespit edildi), dünyaya hızla yayılmaya başladı.

WannaCry fidye yazılımı nedir?

WannaCry, bir kullanıcının bilgisayarına girdiğinde, tüm dosyaları şifreler ve etkili bir şekilde kilitleyerek onları mağdurun erişemeyeceği hale getirir. Dosyaları geri getirme karşılığında Bitcoin şeklinde bir fidye talep edilir. Verilerin ve donanımın kilidini açma fiyatı zamanla artar. Ödeme son başvuru tarihine kadar yapılmazsa, bilgisayar kalıcı olarak erişilemez hale getirilir.

12 Mayıs 2017'de WannaCry olarak bilinen bir fidye saldırısı (ESET tarafından Win32 / Filecoder.WannaCryptor.D olarak saptanmıştır) dünya geneline hızla yayılmıştır.

Çok katmanlı güvenlik sizi en yeni fidye yazılımı saldırılarına karşı korur

Ransomware Shield

Uses multilayered malware prevention and detection to keep criminals from holding your data hostage.

Network Attack Protection

Prevents spread of ransomware by protecting against vulnerabilities for which a patch has not yet been released or deployed.

Cloud Malware Protection System

Analyzes submitted malware and provides results to endpoints without requiring an update.

DNA Tespitleri

Kötü amaçlı kod kolayca saldırganlar tarafından değiştirilebilir veya gizlenebilir; ancak nesnelerin davranışları için bu geçerli değildir, bu nedenle ESET algılamaları bu ilkeden yararlanır.

ESET - Uzmanların olduğu yer

ESET Endpoint Security, yapılan özel bir kurumsal test sonucunda piyasadaki en düşük sistem kaynağı kullanımına sahip çözüm seçildi.

ESET Endpoint Security, 2017 Gartner Customer Choice Ödüllerinde Endpoint Protection Platforms dalında Bronze Award kazanmıştır.

ESET sadece kazanan ürünleri üretir, 100 VB100s.

ESET - Uzmanların olduğu yer

ESET son 3 yıldır, The Channel Company® markası olan CRN tarafından 5 yıldızlı derecelendirme notu almaktadır.

ESET Smart Security Premium, Digital Citizen tarafından verilen "Yılın En İyi Güvenlik Ürünü" ödülünü aldı.

ESET Kurumsal ürünleri, kurulum, konfigürasyon, performans, mevcut özellikler, kullanılabilirlik gibi pek çok kriterde en iyisidir.

Bilgisayarlara kurulmuş olan güvenlik yazılımlarının yavaşlamaya sebep olmasını normal bir şeydi sanıyordum. Fakat ESET çok farklı. Ben farkında bile olmadan arka planda işi yapıyor.

Hirokazu Minoguchi
Mitsubishi Motors BT Bölüm Uzmanı