Kurumsal Sanallaştırma Güvenlik Çözümleri

Sanal makineleriniz ESET Teknoloji tarafindan korunuyor

VMware veya başka bir sanallaştırma çözümü fark etmeksizin, VM'lerinizi güvende tutmak için ESET korumasına güvenebilirsiniz.

Aracısız

An ESET VMware için Virtualization Security NSX and vShield appliance streamlines the agentless protection of all virtual machines and provides high performance security that won't slow down your VMs.

 • İndirmesi kolay

ESET Sanallaştırma Güvenlik Aletleri bir seferde birden çok cihaza kurulabilir.

 • Yönetimi kolay

ESET güvenliğiniz, aynı zamanda sanal bir cihaz olarak gelen ESET Remote Administrator 6 ile yönetilebilir.

 • Aktarması kolay

Ek maliyet olmadan fiziksel makinelerden sanal makinelere geçiş yaparken mevcut lisanslarınızı aktarın.

Ayrıca, çözüm doğal olarak VMware vMotion ve vCenter'ı destekler ve ESET'in web tabanlı konsolu ESET Remote Administrator ile uyumludur. Hızlı görev yürütme ve eksiksiz uç nokta güvenlik yönetimi için sanal makinelere doğrudan sondaj yapma olanağı sağlar.

ESET VMware için Virtualization Security

Aracı tabanlı

With ESET Shared Local Cache and the protection of an agent-based ESET security product, you get the same full set of tools and security features that you would have in a physical environment, plus significantly boosted scanning speed.

 • Olağanüstü performans

Sanal makineler genellikle aynı taban görüntüsünü paylaşırlar; bu da makineler arasında %70-80 oranında dosyaların çoğaltılmasına neden olur. ESET Shared Local Cache, aynı hypervisor içindeki daha önce taranmış makinelerdeki temiz dosyalarla ilgili meta verilerini kaydeder. Bu, bir sanal makinede zaten taranan dosyaların, aynı sanal ortamdaki diğer sanal makinelerde art arda taranmaması ve tarama hızında önemli bir artış anlamına gelir.

 • Çok katmanlı koruma

ESET Shared Local Cache ve aracı tabanlı bir ESET çözümü çifti fazlı koruma katmanı ile işletmeniz için kapsamlı BT güvenliği sağlar. Bunlara kanıtlanmış ESET NOD32 algılama teknolojisi ve tamamen ayarlanabilir tarama seçenekleri de dahildir.

ESET Shared Local Cache

Detaylı bilgi

ESET Remote Administrator

Physical and virtual machines are managed from a single point via ESET Remote Administrator allowing role-based management and a "look & see" web-console dashboard with drill-down capabilities that can be used to execute any action that is required. ESET Remote Administrator can be installed on Windows as well as Linux servers, and also comes as a Virtual Appliance.

ESET Remote Administrator sanal cihazı, ESET Remote Administrator'ın kurulumunu basitleştirir; hepsi bir arada yükleyici veya bileşen yükleme paketlerini kullanmaktan daha hızlıdır.

Yerel / çıplak metal denetleyicilerini (VMware vSphere / ESXi, Microsoft Hyper-V) ve masaüstü işletim sistemlerinde (VMware Workstation, VMware Player, Oracle VirtualBox) çalışan misafir sistem arakatmanlarını destekler.

Sanal cihaz bir OVA (Açık Sanallaştırma Aleti) dosyası olarak gelir ve sahte dedektör, proxy bileşeni ve mobil cihaz yönetimi bileşenini içeren birden çok ESET Remote Administrator cihazı türlerini içeren bir sunucu bileşeni içerir.

ESET Remote Administrator

Sanal Sunucular

ESET'in sunucu güvenlik çözümleri, sanal ortamlar için tasarlanmıştır. Kesintisiz çalışma ve yüksek performans sağlamak için bir dizi özellik ile birlikte gelir.

 • Süreç Dışındakiler

Yönetici, gerçek zamanlı koruma modülü tarafından yok sayılan işlemleri tanımlayabilir. Bu ayrıcalıklı süreçlerle ilişkilendirilebilir tüm dosya işlemleri, güvenli olarak kabul edilir. Bu, yedekleme veya canlı sanal makine geçişi gibi gerçek zamanlı korumayla sık sık etkileşime giren işlemler için yararlıdır. Diğer işlemler, uyarı vermeden güvenli olmayan dosyalara veya nesnelere bile erişebilir.

 • Anlık Bağımsızlık

ESET güncellemeleri ve program modülleri varsayılan konumun dışında saklanabilir, böylece sanal makinenin daha önceki bir anlık görüntüsüne geri dönülmesinden etkilenmez. Bunun sonucunda sanal bir makine her seferinde daha önceki bir anlık görüntüsüne geri döndügunde güncelleme ve modüllerin indirilmesi gerekmez. Geri döndürülen makine, dokunulmamış güncellemelerden yararlanabilir ve büyük dosyalardan kaçınarak daha hızlı anlık kurtarma süreleri olusturabilir.

 • Hyper-V Depolama Taraması

Başka bir antivirus ürünü olmadan, zararlı yazılımlar için Microsoft Windows sunucularını Hyper-V ile tarar. Önceden düzenlemeler yapmadan veya sistem kapalıyken sabit sürücü içeriğini tarayarak zaman kazandırır ve tarama sonuçlarına dayalı ayrı raporlar sağlar. Geliştirilmiş performans için daha düşük bellek tüketimi ve CPU kullanımı taramaları sanal makineler kapalıyken gerçekleştirilebilir.

 • Yerel Kümelenme Desteği

Kümelenmiş ortama yüklendiğinde otomatik olarak ayarları kopyalayabilmek için cözümü yapılandırmanıza izin verir. Böylece kümedeki diğer uçlara ayarları manuel olarak kopyalamamanız için hepsini bir arada yönetmenize olanak tanır.

Lisanslama

ESET'in sanallaştırma güvenlik çözümlerinden en iyi şekilde yararlanma imkânı sağlayan üç esnek lisanslama çözümü arasında seçim yapın.

ESET VMware için Virtualization Security licensing

You can choose from 3 distinct types of licensing − per virtual machine (A), per host (B), or per processor (C) in a way that matches your needs, the network infrastructure, and the way you use your virtual environment.

1) Sanal makine başına (VM)

 • 1 VM is counted as 1 physical endpoint and consumes one seat from the license
 • Ideal solution if running fewer than 50 VMs on the host
 • Best-suited solution for companies in the process of migrating from physical to virtual environments - migrate the ESET license from physical endpoints to virtual ones

B) Ana bilgisayar başına

 • Düz ücret: tek ana makine = tek fiyat
 • Ana bilgisayarda çalışan sınırsız VM sayısı
 • Ana bilgisayarda 50'den fazla VM çalıştırılıyorsa en uygun

C) İşlemci başına

 • Düz ücret: tek fiziksel işlemci = tek fiyat
 • 2 işlemci fiyatı = 1 ana makine için yaklaşık fiyat
 • İşlemci başına 25'den fazla VM çalıştırıyorsa en uygun seçenek

ESET Shared Local Cache Licensing

ESET Shared Local Cache, en az biri her sanal makinede bulunması gereken ESET güvenlik ürünlerinin lisansı ile birlikte ücretsiz olarak gelir.